Home > kitap, paylaşmalık > “Adım Adım” Okul Öncesi Eğitim Seti

“Adım Adım” Okul Öncesi Eğitim Seti

“Adım Adım” Okul Öncesi Eğitim Setinin kitaplarını İlk D&R’larda görmüştüm. Biraz incelediğimde kitabın yanında bazı küçük oyuncaklar, müzikler olması gerektiğini ve D&R satılanlarda bunların olmadığını anlayınca üzerinde durmamıştım. Zaten o günlerde en azından elimdeki kitaplardan Mira’nın yaşına uygun oyunları - aktiviteleri okuyup, hızlıca bakıcı ablası Hatice’ye bahsediyordum. Onlarda keyfini çıkartıyordu. Ama bu yaz, bizim ev - babamlar - iş üçgeni arasında gitgide artan bir tempo ile sevimsiz koşturmalarla geçti. İşte bu dönemde Mira’nın oyun ihtiyacı da artmaya başladı ve özellikle Hatice’nin tek başına takip edebileceği Türkçe kaynak aramaya başladım. Aklıma Adım Adım Serisi geldi…

İnternetten incelediğimde “Adım Adım” serisinin okul öncesi 9 aylıktan - 72 aya kadar olan dönemdeki gelişimsel ihtiyaçları karşılamayı hedeflediğini gördüm. Müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiye göre; 9 - 24 ay grubu için setleri şu anda yayındaymış. 24 - 36 ay grubu için de hazırlıkları tamamlanmış, önümüzdeki 1,5 ay içerisinde yayınlanmış olacakmış. Diğer yaşlar için olan bölümlerin de ilerdeki zamanlarda tamamlanması planlanıyormuş.

Böylece bir kaç ay oldu Adım Adım’a abone olalı… Her ay evimize bir kutu geliyor. İçerisinden bir kitapçık, kitaptaki aktiviteler ile ilgili çoğunlukla ahşap küçük oyuncaklar ve internetten şarkıları indirebileceğimiz bir şifre çıkıyor. Arada ıslak mendil, bebek şampuanı gibi promosyonlar aldığımız da oldu.

Kitapçığın ilk sayfalarinda, o aya ait Zihinsel Gelişimi, Dil Gelişimi, Motor Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişimi ile ilgili bir tablo var. Sonraki sayfalar da bu becerileri geliştirecek oyunlar geliyor. İlustrasyonları tam küçük yaş grubuna uygun, yalın ve anlaşılır. Tek eleştirim; örneklerde çocuklar sık sık  çikolata, dondurma vs. abur cubur yiyor :( Elma, kuru üzüm falan yeseler daha iyi olmaz mı? :) Hem 20 aylık bir çocuğun eline bir kalıp çikolata vermeyi uygun bulmuyorum, hem de “bak ali çikolata yemiş, çok mutlu olmuş” gibi bir örneği gereksiz buluyorum… Neyse, bu seri hakkındaki olumlu değerlendirmelerim daha fazla olduğu için paylaşmak istedim.

bunlara da göz atabilirsiniz…

Categories: kitap, paylaşmalık Tags:
 1. Ekim 23rd, 2009 at 17:51 | #1

  banu ilk defa senden duydum ne kadar güzelmiş sen de memnun kalmışsın miracık da resimlerden anlaşılıyor ..teşekkürler paylaştıgın için,

 2. Ekim 23rd, 2009 at 19:17 | #2

  miracık biraz daha büyüyünce anaokul dergisini tavsiye edrim ,hiç sıkılmadan ebeveyn ve çocuk bir dergiyi yaparken keyifle 45 dk geçiriyor

 3. Ekim 23rd, 2009 at 23:05 | #3

  Banucuğum,
  Tam bir görev insanı olduğunu bir kez daha anladım. Malum önümüz kış. Bu sene domuz gribi korkutmacası filan da var. Evlere tıkılıp kalacağız. İlk fırsatta arayıp abone olmalı bu seriye. Mira’nın da ilgisini çekmiş görünüyor yani test edildi, onaylandı diyebiliriz.
  Sağol, varol.
  Öperim,
  ç.

 4. Ekim 23rd, 2009 at 23:16 | #4

  Ela’ya nasıl vakit geçirteceğimi düşünüyordum. Baby Einsteinlar da yeni elime geçmişti. Biraz önce açıp buna da abone oldum.. Süpersin:) Seni kendime çok benzetiyorum araştırmacı gazetecilik konusunda:P

 5. Ekim 24th, 2009 at 21:46 | #5

  Demet… rica ederim… çok daha önce anlatmam gerekiyordu neyse geç oldu güç olmadı diyelim…

  Yasemin’cim… senden daha çoook tavsiye alacağız :) iyi çalış öğret bize :)

  Çiğdem… sen hatırlatmasan daha zor yazardım… şu harddiskim yanmasaydı çok daha önce yazmıştım ya neyse… nihayet diyeyim :)

  Esra… :)) ben bir de kendimi tam techizatli kameraman cevat kelle’ye benzetmeye başladım son günlerde…

 6. Ekim 24th, 2009 at 22:48 | #6

  Banu,bir kez dah imdada yetiştin..Tam yeni ne yapabilirz diye tırım tırım ararken;hızır gibisin vallahi:)Paylaştığın için çok teşekkürler

  sevgiler,selamlar…

 7. Ekim 27th, 2009 at 17:49 | #7

  Banucuğum çok güzelmiş ama çikolata kısmına takıldım bende , begüm çikolatayla tanıştı biliyorsun ve biz önüne geçmeye çalışırken faydalı olur mu acaba?

 8. Ekim 27th, 2009 at 19:02 | #8

  Dijle’cim.. ne demek umarım bizim kadar işinize yarar… sevgiler :)

  Güneş’cim… açıkçası bu setin beğendiğim kısımları çok çok fazla olduğu için önerdim… çikolata konusunda da yasak veya kötü demektense “evet çikolata lezzetlidir ama az miktarda belli zamanlarda yenir” gibi bir kısıtlama koymaya çalışıyoruz. Örnekleri de buna göre modifiye ediyorum. “bak Ali yemeğini yemiş, üstüne şimdi de bir parça çikolata yiyor.”

 9. Ekim 27th, 2009 at 19:25 | #9

  merhaba banu, yazılarını okudukça diyorumki iyiki kızımın adı mira olmuş da ben de mira ile arama yaparken ” miranın bahçesinden ” i bulmuşum,
  paralellikler yakaladıkça daha zevk ve merak ile takip ediyorum yazdıklarını.. kızlarımızın ismi, seninle çok yakın zamanlı benzer bir dönemden geçerek benim de babamı kaybetmiş olmam vs..
  ama herşeyin başı çok şey öğreniyorum yazdıklarından, 4,5 aylık bir annelik geçmişi ve çok yeni blog deneyimi ile daha çok da öğrenecek gibiyim:)
  “adım adım” ı da zevkle okudum, heyecanla bekliyoruz 9 aylık olmayı.
  diline, kalemine, daha doğrusu klavyene:), emeğine sağlık.. sevgiler..

 10. ülkü
  Ekim 27th, 2009 at 22:02 | #10

  ben 11 aylık bir bebeğe sahibim. 4 aydır adım adım okul öncesi eğitime üyeyim. kızım ve ben hergün bu kitaplarla zaman geçiriyoruz. İncelediğim kitaplar içinde (öğretmenim) en beğendiğim eğitim seti oldu. en önemlisi kızım kitaplardan çok hoşanıyor. gün içinde bir çok etkinliği kendi kendine dahi yapıyor.
  sizin kullandığınız aya ait kitapları bilmiyorum. ama kitaplar zaten her ayın başında geliyor.siz kitabı önce inceleren hoşlanmadığınız dondurma vs resmini farklı bir yyecek resmi ile kapatabilirsniz.

 11. Ekim 28th, 2009 at 00:57 | #11

  ülkü… son elime ulaşan sayının “kendi kendime yemek yemeyi öğreniyorum” gibi bir konusu vardı… Konu yemek olunca örnekler fazla çikolatalı geldi :) sana katılıyorum, zaten bu kadar küçük yaş grubu için böyle düzenli hazırlanmış başka süreli yayın bilmiyorum. Bu anlamda setin büyük bir açığı doldurduğu kesin… eh o yüzden abone oldum ve tavsiye listeme aldım… çözüm önerin için teşekkürler ama bu dönemde üzerini kapatmak sadece altındakini daha çok merak etmesine yol açıyor :) örneklerimi kendi doğrularım doğrultusunda anlatmayı ve anlattırmayı tercih ediyorum.

  binnur âlâ… İyi ki bulmuşsun bizi… Hoşgeldin… bak bu yorumun sayesinde biz de sizi bulmuş olduk :) ne tatlıdır o minik Mira; hele de Mira’mın adaşı ya… içim kıpır kıpır oldu… çok mutlu oldum. Sekoya kadar güçlü, köküne kuvvetle tutunan, etrafına enerji ve huzur veren bir insan olsun… sevgiler :)

 12. Ekim 28th, 2009 at 13:57 | #12

  Banucuğum inceledim ve bende abone oldum, şimdi kış ve eve gidişlerimiz çok daha geç ve yorucu oluyor/olacak… Hazır her ay elimize gelmesi bencede çok faydalı olacak, teşekkürler.

 13. Ekim 29th, 2009 at 10:00 | #13

  çok sağol paylaştıgın için.haberim yoktu.çok iyi oldu

 14. Ekim 31st, 2009 at 22:45 | #14

  bende inceledim kitapçıda.. abone olacağım… zaten aktivieye fırsat bulamyorum.. en azından bunu yaparız..

 15. fatoş
  Şubat 21st, 2010 at 20:20 | #15

  Merhaba

  Bende oğlum için neler yapabilirim diye ararken bundan birkaç ay önce internet sitelerini keşfettim adım adımın. Çok hoşuma gitti ama kullanan birileride olsada faydalımı öğrenebilsem diyordum. Şuan oğlum 6.5 aylık. 9 aylık olmasını iple çekiyorum. Sizinde önerinizle içim rahat etti. Bende abone olmalıyım mutlaka

 16. FUNDA
  Nisan 1st, 2010 at 13:26 | #16

  merhaba
  bende nurturia da sormuştum alıp kullanan inceleyen varmı diye sizin yazınızı şimdi gördüm bu setlerden bende almayı düşünüyorum,teşekkür ederim yazı için

 17. Nilay
  Ağustos 11th, 2010 at 14:59 | #17

  Merhaba benim de bir oğlum var 4 yaşında ben de onun için Anaokulu Dergisini satın aldım. Birlikte çok eğlenceli vakit geçiriyoruz. Her akşam en az 1 saati birlikte öğrenme ve aktivite üzerine geçiriyoruz. Çok eğlenceli oluyor. Anaokulu Dergisini incelemek isterseniz http://www.boyutstore.com/urun/anaokulu-dergisi-okul-oncesi-egitim.aspx bir bakın derim belki ilginizi çeker

 18. Eylül 24th, 2010 at 09:47 | #18

  görsel çalışmalar çocukların pratik zekasını genişletiyor. Resimli dergiler çok faydalı

 1. No trackbacks yet.