Home > paylaşmalık, sobeler > Bu blogda en çok okunan yazılar

Bu blogda en çok okunan yazılar

Hayatın ucunu kaçırmamak adına biraz boşlamıştım bloglamayı… Boş yere vicdan azabı çekmemem için  otokontrol sistemim devreye girmiş, bilinçaltım yazmaya vakit ayıramayacağımı bildiğinden olsa gerek, içimden de tek satır yazmak gelmiyordu. Nihayet bir kaç gündür, kaldığım yerden devam edebilmek için ufak ufak kaşınmaya başladım. Taslakta bekleyen onlarca yazıya elim gitmiyorken… Hele yazmayı tamamlayamadığım diğer şekersiz dondurma tarifi, kafamı kaldırdığımda camdan gördüğüm karanlık bulutlar ve sararan yapraklar ile son derece alakasız kalırken…  Pratik Anne’nin bu sobesi nereden başlasam ki derdime çare oldu… Şeytanın bacağını bu yazı ile kırıyorum ya, gerisi gelecek artık… (telkin, telkin, telkin…)

 1. Birinci yaşgünü organizasyonu ve 1. YaŞGüNü PaRtiSi
  Googledan en çok tıklama alan blogun en çok okunan iki yazısı… Bebeği yormadan anneliğin ilk yılı kutlamayı hakediyor. İlk yazıda kendi doğumgünümüzü organize etmeden önce nasıl bir kutlama yapılabilir konusunu iredelemiştim. İkinci yazı ise kendi tecrübemiz…
 2. El yapımı… Ev aksesuarlarımız…
  Bu yazı da kendi kendime bir telkin yazısıydı ama işe yaramamış :P Mira için bir sandalye yapmaya heves etmiş, kendi kendime hadi yaparsın gazı vermek için bugüne kadar yaptığım en iddalı 3 parça ev eşyasının fotoğrafını çekip anlatmıştım. Aslında tamamlanmışlar yerine yarım kalıp bekleyenleri de anlatsaymışım belki kendim için daha ikna edici olabilirmiş.
 3. At Pazarı, Koyun Pazarı, Saman Pazarı…
  Ankara Kalesi çevresine dair yazılmış o kadar az şey var ki, onlarca seyahat yazısının arasından bunun öne çıkmasının tesadüfü olmadığını düşünüyorum.
 4. Tuvalet eğitimini tamamlamaya hazır mı(yız)? ve Tuvalet konusunda yardımcılar
  Bebekken tuvalet alışkanlığı geliştirmek, 2 yaşında tuvalet eğitimi konusunda çalışmaktan çok daha kolay :) Bu yazılarda hem kendi erken tuvalet alışkanlığı tecrübemizi anlatmıştım, hem de benzer yöntemleri izleyen diğer blog yazarlarının yazılarını bir araya toplamıştım.
 5. B.E.Ö. Sonbahar
  Mira’nın ilk sonbaharı ve ilk sürpriz sepeti deneyimi :) Baktıkça sıpa ne çabuk büyüdü demekten kendimi alamıyorum. Sanırım bu yazı mevsimsel olarak öne çıktı. Zaten hemen bir iki tık gerisinden takip eden diğer yazı da Nezle ile İlk Savaşımız olmuş :)

Yazmayan ve sobelenmeyen kim var ? KitubiHilalAçalyaKral ÇıplakPi-nik KuşSelen

bunlara da göz atabilirsiniz…

 1. Ekim 19th, 2010 at 08:19 | #1

  yazılarını özlemişim Banu.. hoşgelmişin…

 2. Ekim 19th, 2010 at 10:09 | #2

  O zaman hoşgeldin Banu :) aldım sobemi :)

 3. Ekim 19th, 2010 at 16:09 | #3

  şekersiz dondorma tarifi gelecek mi peki :)
  hoşgeldin :)

 4. Ekim 26th, 2010 at 10:33 | #4

  Yazdım, sonunda :)

 5. Kasım 5th, 2010 at 00:07 | #5

  Sobe

 1. No trackbacks yet.